Χάρμα οφθαλμών – VIDEO

Ο Άντι Μάρεϊ έκανε το καλύτερό του παιχνίδι εδώ και πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, παίρνοντας την πρόκριση για τον 2ο γύρο του Zhuhai Championships με νίκη στα τρία σετ, επί του Τένις Σάντγκρεν…

Ο Βρετανός τενίστας πήρε εκδίκηση από τον Αμερικανό αντίπαλό του, για την ήττα του πριν μερικές εβδομάδες στο Winston Salem Open των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής, όπου είχαν διασταυρώσει τα ξίφη τους και πάλι για τον 1ο γύρο του θεσμού.

Δυο ώρες και 40 λεπτά χρειάστηκε ο Μάρεϊ για να επιστρέψει στις νίκες, σε ΑΤΡ διοργανώσεις. Αυτήν,

ήταν η πρώτη νίκη του πρώην Νο1 τενίστα του κόσμου, μετά το τουρνουά του Brisbane International, τον Ιανουάριο που μας πέρασε.

Ο Μάρεϊ επικράτησε με 6-3, 6-7(6), 6-1 του Σάντγκρεν και θα αντιμετωπίσει στην φάση των “16”, τον Άλεξ Ντε Μινόρ, σε ένα άκρως ενδιαφέρον ματς. Ο νεαρός Αυστραλός από την πλευρά του, επικράτησε του συμπατριώτη του, Τζον Μίλμαν με νίκη 6-1, 6-3.

Από τις υπόλοιπες αναμετρήσεις της ημέρας στη Ζουχάι, ξεχωρίζουν οι νίκες των Νταμίρ Ντζουμούρ επί του Μάρκο Τσεκινάτο και του Πάμπλο Αντουχάρ επί του Στιβ Τζόνσον.

Andy’s BACK

Big result for @andy_murray, who battles past Sandgren 6-3 6-7 6-1 to progress in Zhuhai pic.twitter.com/uobJ0zMt7g