Orange Bowl: Νέο διπλό bagel και 3η θέση για Παγώνη!

Ο Ραφαήλ Παγώνης ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο την παρουσία του στο πολύ σημαντικό junior τουρνουά Orange Bowl, με τον Έλληνα τενίστα και Νο3 του ταμπλό να επικρατεί με 6-0, 6-0 του Αμερικανού και Νο2 του ταμπλό Νίκολας Ντου

Ο 12χρονος Έλληνας πρωταθλητής είχε μια εξαιρετική παρουσία στο τουρνουά της Φλόριντα καθώς σημείωσε 6 νίκες (χωρίς να χάσει set) με τη μοναδική ήττα να είναι κόντρα στον φιναλίστ και Νο1 του Χονγκ Κονγκ

στην ηλιακή του κατηγορία, Φου Γουάνγκ Τσόι, ενώ αυτό ήταν το δεύτερο double bagel μετά από εκείνο στους “32” κόντρα στον Καναδό Μάθιου Πόπα.

Θυμίζουμε ότι στον 1ο γύρο ο Πάγωνης κέρδισε τον Τανμάι Κοντουρί με 6-3, 6-1, στη 2η φάση τον Κάρτερ Σμόλγουντ με 6-4, 6-0, στους “32” απέκλεισε τον Μάθιου Πόπα με 6-0, 6-0, στους “16” τον Γκεονιό Κιμ με 6-3, 7-5, ενώ στον προημιτελικό επικράτησε του Γιούτο Χισάνο με 6-1, 6-2.

Τα διπλά δεν πραγματοποιήθηκαν σε αγόρια και κορίτσια, καθώς το πρόγραμμα πήγε αρκετά πίσω με τις πολλές αναβολές λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που ταλαιπώρησαν αρκετά τόσο το τουρνουά, αλλά και τους παίκτες.

JUNIOR ORANGE BOWL SINGLES DRAW | OPP (-7h)

The post Orange Bowl: Νέο διπλό bagel και 3η θέση για Παγώνη! appeared first on Tennis24.