ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΥΡΩΠΗ | Σαρωτικός ο Τέιλορ στη νίκη της Νίμπουρκ

Αήττητη συνεχίζει να είναι στο τσέχικο πρωτάθλημα η Νίμπουργκ, καθώς στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής επικράτησε με 76-62 της Οστράβα, με τον πρώην παίκτη της Καβάλας, Μάικλ Τέιλορ να κάνει πράγματα και θαύματα μέσα στο παρκέ.

Η Νίμπουρκ ξεκίνησε πολύ καλά την αναμέτρηση και κατάφερε να χτίσει μια διαφορά ασφαλείας, αλλά στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι επαναπαύτηκαν και η Οστράβα πλησίασε στο σκορ. Όμως η Νίμπουρκ διατήρησε τον έλεγχο και έφτασε στην τέταρτη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα. Ο πρώην άσος της Καβάλας, ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για τους νικητές, καθώς "χόρεψε" την αντίπαλη άμυνα πετυχαίνοντας 32 πόντους. Ο Χρήστος Ταπούτος στα επτά λεπτά που συμμετείχε δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιον πόντο.