Greeks Abroad | "Ζωντανή" η Ούνιξ Καζάν με σούπερ Βουγιούκα

Η Ούνιξ Καζάν νίκησε με 65-68 εκτός έδρας τη Λοκομοτίβ Κουμπάν και μείωσε σε 1-2 τη σειρά. Ηγετικός ο Βουγιούκας, βοήθειες ο Καΐμακόγλου.

Η ομάδα από το Καζάν μπήκε με άγριες διαθέσεις στο ματς και ήταν αποφασισμένη να μην τη "σκουπίσει" η γηπεδούχος. Το σκορ της πρώτης περιόδου ήταν 10-21, ενώ με 32-41 έκλεισε το ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι "έτρεξαν" ένα επί μέρους σκορ 16-7 στην τελευταία περίοδο αλλά δεν κατάφεραν να κερδίσουν το παιχνίδι και να "κλείσουν" αυτή τη σειρά αγώνων.

Οι Ίαν Βουγιούκας (14π. 6ρίμπ.) και Τερέλ Λάιντεΐ (15π.) ήταν οι ηγέτες των νικητών με τον Κώστα Καΐμακόγλου να συμπληρώνει άλλους 4 πόντους και 9 ριμπάουντ. Ο Νικ Καλάθης με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ και 8 ασίστ ήταν ο κυρίαρχος της ομάδας του.