Greeks Abroad | Δεν ήταν αρκετός ο Μαυροκεφαλίδης κόντρα στην ΤΣΣΚΑ

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δίχως να συναντήσει ιδιαίτερη αντίσταση επικράτησε μέσα στην έδρα της Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης με 69-87 για το ρωσικό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Ετόρε Μεσίνα επέβαλαν πλήρως τον ρυθμό τους και πήγαν στα αποδυτήρια έχοντας διαφορά 15 πόντων (33-48). Οι προσπάθειες της Σπαρτάκ Αγ. Πετρούπολης να ανακάμψει στην τρίτη περίοδο έπεσαν στο κενό, μιας και οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και έφτασαν εν τέλει στην εύκολη νίκη με 69-87.

Πρώτος σκόρερ της ΤΣΣΚΑ Μόσχας ήταν ο Νέναντ Κρστιτς με 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Βίκτορ Κριάπα με 13 πόντους. Από την Σπαρτάκ Αγ. Πετρούπολης ξεχώρισε ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης, ο οποίος σε 21'43'' λεπτά συμμετοχής είχε 13 πόντους (2/5 διπ., 1/1 τρ., 6/7 βολές).