Superleague: «Στραβοπάτησε» η ΑΕΚ, 2-2 με τον Απόλλωνα

Μετά από τέσσερα σερί νικηφόρα αποτελέσματα, η ΑΕΚ στραβοπάτησε στην έδρα του Απόλλωνα παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε πολύ νωρίς στο σκορ.

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ μόλις στο 12′ με κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία αλλά παρά το γεγονός ότι της άνηκε ολοκληρωτικά το πρώτο ημίχρονο, κόντρα στη ροή της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με την κεφαλιά του Ιωαννίδη στο 41′.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ

δεν ήταν το ίδιο καλή με το πρώτο ημίχρονο, αντίθετα ο Απόλλωνας ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε σε μια αντεπίθεση να προηγηθεί όταν στο 62′ ο Παμλίδης πήρε το «ριμπάουντ» έπειτα από επέμβαση του Στάνκοβιτς και με κεφαλιά έκανε το 2-1.

Και το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης ήρθε με κεφαλιά: στο 80′ ο Άμραμπατ σέντραρε, ο Αραούχο έκανε την κεφαλιά και ισοφάρισε σε 2-2, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Στα άλλα δυο ματς της ημέρας, ο ΟΦΗ νίκησε με 2-0 στην έδρα του Ατρόμητο ενώ θριαμβευτική εντός έδρας νίκη πέτυχε και ο ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0 επί του Παναιτωλικού.

19:30 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

Superleague, Στραβοπάτησε, ΑΕΚ 2-2, Απόλλωνα,Superleague, stravopatise, aek 2-2, apollona