Βλέπει εξάδα η Ηλιούπολη που νίκησε εντός έδρας την Ρόδο με 2-0

Πολύ σημαντική νίκη με 2-0 , πανηγύρισε η Ηλιούπουλη επί της Ρόδου σε αγώνα για την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β` Εθνικής κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι βλέπουν play off, δύσκολα γλιτώνει τα play out η Ρόδος.

Στο γήπεδο της Ηλιούπουλης, η Ρόδος έπαιζε ένα από τα τελευταία της χαρτιά για να αποφύγει την ψυχοφθόρο διαδικασία των play

out που θα ισχύσει από φέτος, απέναντι σε μια Ηλιούπολη που έπαιζε επίσης τα ρέστα της, για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το γκολ στο 22ο λεπτό, ωστόσο η προσπάθεια του Βιγιάρ σταμάτησε στο δοκάρι του Τακίδη. Αντίθετα, η προσπάθεια του Νατσέφσκι τρία λεπτά πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους, είχε διαφορετική τύχη, καθώς το ωραίο σουτ του τελευταίου έστειλε την ομάδα του προηγούμενη στα αποδυτήρια.

Δύο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Ηλίας Κάμπας επίσης, με σουτ, διπλασίασε τα τέρματα της Ηλιούπολης, γράφοντας το τελικό 2-0, που φέρνει την ομάδα του στους 43 βαθμούς, μόλις έναν μακριά α