Βαριά ήττα και αποκλεισμός για τον Αρη!

Πολύ κακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αρης στο ματς Κυπέλλου με τη Νέα Κηφισιά, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 60-81 και να αποκλειστεί από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Προκρίθηκε ο ΚΑΟΔΑρης τα βρήκε σκούρα στην έδρα της Κηφισιάς και ήταν πολύ κακός στον επιθετικό τομέα. Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν και ο Αρης σημείωσε μόλις 6 πόντους (19-6).Οι κίτρινοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν ούτε στη συνέχεια και έχαναν στο ημίχρονο με 24-42, ενώ στα ίδια επίπεδα έμεινε το σκορ και στην τρίτη περίοδο (60-42, 30`).Στην τελευταία περίοδο ο Βαγγέλης Αλεξανδρής προσπάθησε να ξυπνήσει τους παίκτες του, αλλά ήταν πλέον αργά. Ο Αρης ηττήθηκε με 60-81 και αποχαιρέτησε το θεσμό του Κυπέλλου.Στο άλλο ματς της ημέρας ο ΚΑΟΔ νίκησε στα Τρίκαλα τον Αίολο και πήρε την πρόκριση στην Γ` φάση με 70-65.