Τζόρβας: Είναι τρομακτική ομάδα η Μπαρτσελόνα

Μπορεί να μάζεψε πέντε φορές τη μπάλα από τα δίχτυα του, ωστόσο ακόμη κι έτσι ήταν ο κορυφαίος του Παναθηναϊκού στην βαριά ήττα από την Μπαρτσελόνα. Ο Αλέξης Τζόρβας, περί ου ο λόγος, αποσόβησε αρκετά τέρματα ακόμη, με σωτήριες επεμβάσεις κρατώντας το σκορ σε χαμηλά, με βάση την εικόνα του αγώνα, επίπεδα. Ο διεθνής γκολκίπερ χαρακτήρισε τρομακτική ομάδα την Μπαρτσελόνα και τόνισε πως οι πράσινοι θα μπορούσαν να είχαν αποφύγει το εύρος της ήττας αν προσπαθούσαν

να επιτεθούν και να κρατήσουν μπάλα και όχι να αμύνονται επί 95 λεπτά, μαζί με τις καθυστερήσεις...

"Δυστυχώς ενώ ευτυχήσαμε να προηγηθούμε ο αντίπαλος είχε την ποιότητα και την ηρεμία να μας κάνει τη ζημιά με ένα σκορ που δεν μας επέτρεπε να έχουμε ελπίδες για κάτι καλό στο δεύτερο μέρος. Ισως αν έμενε 2-1 το ημίχρονο να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι", είπε αρχικά ο Τζόρβας και πρόσθεσε:"Δεχθήκαμε δύο γκολ στο τέλος κάθε ημιχρόνου. Αυτή η ήττα μπορούσε να αποφευχθεί εν μέρει.Ετσι είναι το ποδόσφαιρο, ο αντίπαλος ευστό