Με 1-0 επικράτησε η Κοπεγχάγη της Ρούμπιν Καζάν, για τον τέταρτο όμιλο του Champions League

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Κοπεγχάγη απέναντι στην Ρούμπιν Καζάν, για τον 4ο όμιλο του Champions League, όπου συμμετέχουν και οι Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα. Ενας πρώην... πράσινος, ο Νταμέ Εντόι, με γκολ τρία λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης, χάρισε στην πρωταθλήτρια

Δανίας το πολύτιμο τρίποντο μέσα στην έδρα της, το οποίο δίνει προβάδισμα στην ομάδα του Στάλε Σολμπάκεν, έναντι των αντιπάλων της για τη συνέχεια της φάσης των ομίλων.

Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρίαΕνα απόλυτα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία προσέφεραν οι δύο ομάδες, αφού τόσο οι γηπεδούχοι, όσο και οι ρώσοι περιορίστηκαν σε παιχνίδι κέντρο. Η πρώτη ευκαιρία ήρθε στο 9', όταν ο Βίνγκαρντ δεν μπόρεσε να βρει με σουτ την αντίπαλη εστία, ενώ τα υπόλοιπα τρία σουτ του πρώτου μέρους ανήκαν στους φιλοξενούμενους, αλλά χωρίς ουσιαστική απειλή απέναντι στον Γιόχαν Βίλαντ.

Με την Ρούμπιν να έχει μπλοκάρει (3-4-3) το παιχνίδι των δανών, οι οποίοι έδειχναν ανίκανοι να αντιδράσουν και τους ρώσους ν