Τσιώλης: Αν έμπαιναν τα δοκάρια...

Ο Σάκης Τσιώλης έκρινε ότι ο Αστέρας Τρίπολης δεν άξιζε την ήττα στο γήπεδο της Τούμπας και στάθηκε στα πολλά δοκάρια που είχε η ομάδα του."Είμαστε στενοχωρημένοι  για την ήττα. Μας αφήνει μια πικρία το σημερινό ματς, αν υπολογίσει κανείς ότι προηγηθήκαμε στο σκορ, αλλά και ότι είχαμε τρία δοκάρια. Η ομάδα δείχνει πως πατά καλά στα πόδια και ελπίζω πως θα παίζει και στην συνέχεια επιθετικό ποδόσφαιρο.Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για μας. Ξέραμε ότι ο ΠΑΟΚ
θα μας πιέσει, μας επηρέασε το γρήγορο γκολ που δεχθήκαμε, αφού χρειαστήκαμε χρόνο για να συνέλθουμε", είπε και στάθηκε στην ατυχία που είχε η ομάδα του. "Το σκορ θα μπορούσε να ήταν διαφορετικό. Δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα, όλα θα ήταν διαφορετικά αν είχαμε γκολ στις φάσεις με τα δοκάρια".Ρωτήθηκε για το γεγονός ότι η ομάδα του έκανε καθυστερήσεις για να παγώσει τον ρυθμό του αγώνα. "Είναι μια νοοτροπία που είναι δύσκολο να το αλλάξεις στην Ελλάδα. Το θέμα είναι πως ο ΠΑΟΚ πήρε το ματς και ο Αστέρας έκανε μεγάλη προσπάθεια".Ρωτήθηκε για τον ΠΑΟΚ και εκτίμησε ότι "θέλει τον χρόνο του. Αυτή η περίοδος δεν είναι η καλύτερη, επειδή υπήρχε ο αποκλεισμός από την Ραπίντ. Αυτό εμείς προσπαθήσαμε να το εκμεταλλευτούμε. Ο ΠΑΟΚ όμως είναι μεγάλη ομάδα και θα είναι καλό να επανέλθει όπως και γενικά οι 4-5 μεγάλες ομάδες στην χώρα".