Τρίποντο παραμονής για την Βόλφσμπουργκ, 1-0 την Βέρντερ, πέφτει η Ζανκτ Πάουλι, 0-2 απ΄την Καϊζερσλάουτερν

Ενα πολύτιμο τρίποντο που της επιτρέπει να ελπίζει στην παραμονή της στην Bundesliga πανηγύρισε η Βόλφσμπουργκ, που επικράτησε με 1-0 της Βέρντερ στην Βρέμη. Την ίδια ώρα, η Ζανκτ Πάουλι γνώρισε την ήττα με 0-2 από την Καϊζερσλάουτερν και βρίσκεται με το ένα πόδι στην β` κατηγορία. Ζωντανή η Βόλφσμπουργκ
Τους 35 βαθμούς έφτασε η Βόλφσμπουργκ μετά την νίκη της με 1-0 επί της Βέρντερ και μπορεί και πάλι να ελπίζει στην παραμονή της στην κατηγορία.Αν και οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν
πιο ορεξάτοι, η Βόλφσμπουργκ ήταν αυτή που βρήκε πρώτη τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Ρίτερ στο 22ο λεπτό. Οσο και αν προσπάθησε η ομάδα της Βρέμης να απαντήσει στα λεπτά που ακολούθησαν, δεν τα κατάφερε, ενώ και οι προσπάθειες των λύκων για δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά δεν είχαν την επιθυμητή κατάληξη, με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το σφύριγμα της λήξης.Κουνάει μαντήλι
Πολύ κοντά στο να αποχαιρετίσει τα σαλόνια του γερμανικού πρωταθλήματος είναι η Ζανκτ Πάουλι, που ηττήθηκε με 0-2 από την Καϊζερσλάουτερν και παραμένει στην προτελευταία θέση.Ο Τίφερτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 29` και στο 68` ο Αμπελ κλείδωσε το τρίποντο, όταν και έγραψε το τελικό 2-0.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 32ης αγωνιστικής: