Το Περιστέρι νίκησε με 73-63 τον Πανελλήνιο και κατέκτησε το τουρνουά "Αισχύλεια"

Το Περιστέρι αντιμετώπισε τον Πανελλήνιο στον τελικό του τουρνουά "Αισχύλεια" και τον νίκησε με σκορ 73-63, κατακτώντας την πρώτη θέση.

Το παιχνίδι είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και φαινόταν πως ο νικητής θα κριθεί στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Ωστόσο στην 4η περίοδο το Περιστέρι παρουσιάστηκε πιο ξεκούραστο από τους Ολυμπιονίκες και πήρε τη

νίκη.

Από την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη ξεχώρισαν ο Κινγκ με 17 και ο Παπανικολάου με 13 πόντους ενώ για την ομάδα του Θανάση Σκουρτόπουλου, η οποία έχασε με διάστρεμμα από το πρώτο δεκάλεπτο τον Μάκιντος, πρώτοι σκόρερ ήταν ο Παπαμακάριος με 18 πόντους και ο Οστοϊτς με 13.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 29-31, 49-45, 63-73.

Περιστέρι (Πεδουλάκης): Β. Μάντζαρης 10 (1), Κινγκ 17 (1), Παπανικολάου 13, Α. Μάντζαρης, Σκοτ 12 (2), Τσιάκος 4, Μότσνικ 1, Πέτρουλας 6, Σένσλι 6 (1), Λούμπι 5.

Πανελλήνιος (Σκουρτόπουλος): Ξανθόπουλοςε 4, Παπαμακάριος 18, Τσακαλέρης 2, Καραθανάσης, Μάιαρς 9 (1), Ράνσιτς 7 (1), Μακίν