Την ήττα με 3-0 από την Κηφισιά γνώρισε ο ΠΑΟΚ για την 22η αγωνιστική της Volleyleague

22:06 2/4/2011 - Πηγή: Sport.gr
Ηττα με κατεβασμένα χέρια γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο Ζηρίνειο, κόντρα στην Κηφισιά, χάνοντας την ευκαιρία να ανέβει στην δεύτερη ή την τρίτη θέση της βαθμολογίας στη Volleyleague, ώστε να αποκτήσει πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ. Ο Δικέφαλος του Βορρά ήθελε τη νίκη για να βρεθεί αυτός στη δεύτερη θέση (αν τον ευνοούσε το αποτέλεσμα του ντέρμπι), αλλά η αδιάφορη Κηφισιά απέδειξε ότι η πορεία της στο Β` γύρο μόνο τυχαία
δεν ήταν κερδίζοντας και μάλιστα με 3-0.Η ομάδα του Σωτήρη Δρίκου κέρδισε με 3-0, καταφέρνοντας μάλιστα στο τρίτο σετ να ανατρέψει το εις βάρος της σκόρ, αφού το 18-21 έγινε 22-21 με τα σερβίς του Αντζέλικο Ντάνγκουμπιτς. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Κηφισιάς επί του ΠΑΟΚ τη φετινή σεζόν, με τους γηπεδούχους να αγωνίζονται χωρίς τον Καλαϊτσίδη και τους φιλοξενούμενους χωρίς τον Γουίντερ.Τα σετ: 25-23, 25-22, 25-23Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Δρίκος): Νικολάκης 5 (3/4 επ.), Παπαγγελόπουλος 2 (1/4 επ., 1 άσο), Ντάνγκουμπιτς 9 (4/7 επ., 4 άσοι), Καριπίδης 13 (11/20 επ., 59% υπ. - 31% άριστες), Νανγκά 11 (9/19 επ., 2 μπλοκ), Γιάρμοχ 14 (10/23 επ., 4 μπλοκ, 65% υπ. - 45% άριστες), Ταμπουρατζής -λ 73% υπ. - 64% άριστες) / Ιωάννου 5 (5/7 επ.).
ΠΑΟΚ (Μέλκας): Παντακίδης 3 (2/6 επ.), Πλίκας, Μπόγιτς 16 (14/25 επ., 58% υπ. - 42% άριστες), Καραγιάννης 3 (2/4 επ., 1 μπλοκ), Στέινμπεργκ 12 (12/24 επ.), Λινς 4 (3/13 επ., 1 μπλοκ, 60% υπ. - 47% άριστες), Δημητρακόπουλος -λ 75% υπ. - 38% άριστες / Ωρολογάς, Χρηστάρας, Παπαδημητρίου.