Την 3η συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο ΠΑΟΚ που νίκησε με 80-73 την ΑΕΚ για την 17η αγωνιστική της Α1

Βίοι αντίθετοι για τους δύο Δικέφαλους της Α1! Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 80-73 της ΑΕΚ στο κλειστό της Ζωφριάς για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος και στρογγυλοκάθισε στην 4η θέση της βαθμολογίας, με τις βλέψεις του να είναι φυσικά στα play off. Στην αντίπερα όχθη ο Δικέφαλος Αετός γνώρισε την 7η συνεχόμενη ήττα του, παρά το γεγονός πως πάλεψε το ματς μέχρι και
το τελευταίο δευτερόλεπτο, και πλέον πάρα πολλά θα κριθούν για το μέλλον του στην κατηγορία από την επόμενη αγωνιστική και την αναμέτρηση με τον ισόβαθμο Ηλυσιακό στο κλειστό των Ιλισίων. Αφεντικό ο Δικέφαλος του Βορρά
Το γεγονός πως βρισκόταν σε μακράν καλύτερη κατάσταση πριν το ματς και είχε σαφώς καλύτερη ψυχολογία πιστοποίησε ο ΠΑΟΚ από τα πρώτα κιόλας λεπτά της αναμέτρησης. Ο Δικέφαλος του Βορρά με κύριο εκφραστή τον συνήθη ύποπτο Ρόουλ Μάρσαλ κατάφερε να κυριαρχήσει στο 1ο δεκάλεπτο και να χτίσει μία ικανοποιητική διαφορά για την συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα σερί 14-4 διαμορφώνοντας το 9-5 σε 23-9, και τε