Στην παράταση η Ελάν Σαλόν, 108-103 την Σιένα

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, η Ελάν Σαλόν επικράτησε με 108-103 της Σιένα στην Γαλλία, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής της Euroleague.Η Ελάν Σαλόν μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση και βρήκε πιο γρήγορα τα πατήματά της, γεγονός που την οδήγησε στο τέλος της πρώτης περιόδου να είναι μπροστά με 27-24.Η δεύτερη και η τρίτη περίοδος ανήκαν στην Σιένα, η οποία ανέβασε την απόδοση της σε άμυνα και επίθεση και στο 30' προηγήθηκε με πέντε (75-70).Στην τελευταία περίοδο, Σαλόν και Σιένα πήγαιναν χέρι - χέρι στο σκορ. Ο Τσικαμπούντ, με λέι απ 15'' πριν από το τέλος, έκανε το 93-93, ενώ ο Ρες αστόχησε σε τρίποντο στην εκπνοή και έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.Στο έξτρα πεντάλεπτο η Ελάν Σαλόν ήταν καλύτερη στην επίθεση και πήρε τη νίκη με 108-103 απέναντι στην Σιένα.Τα δεκάλεπτα: 27-24, 22-24, 21-27, 23-18 παρ. 15-10.