Στην 8η θέση σκαρφάλωσε η Μπόλτον, 2-0 επί της Εβερτον

Με τον Ντάνιελ Στάριτζ να πετυχαίνει το τρίτο του γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια, η Μπόλτον επικράτησε με 2-0 της Εβερτον και σκαρφάλωσε στην θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ο Κέιχιλ άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, όταν έπιασε την κεφαλιά από την εκτέλεση φάουλ του Χόλντεν και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Η Εβερτον δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες στα λεπτά που ακολούθησαν, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν και πάλι τον τρόπο να νικήσουν τον Γιασκελάινεν. Στο 66` ο ο Λι γέμισε για τον
Στάριτζ και αυτός έγραψε το 2-0, κλειδώνοντας την νίκη για τα ζαχαρωτά.Ο ίδιος παίκτης θα μπορούσε να είχε κάνει το 3-0 στο 79`, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε, καθώς ο παίκτης ήταν σε θέση οφσάιντ, με το 2-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής:
Σάββατο (12/02)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μάντσεστερ Σίτι: 2-1 (41` Νάνι, 78` Ρούνεϊ - 65` Σίλβα)
Αρσεναλ - Γουλβς: 2-0 (16`, 56` Φαν Πέρσι)