Στην 7η θέση της βαθμολογίας η Μπλάκμπερν, 2-0 τη Γουέστ Μπρομ

Στην θέση της βαθμολογίας της Premier League σκαρφάλωσε η Μπλάκμπερν μετά την εντός έδρας νίκη της με 2-0 επί της Γουέστ Μπρομ. Τα Ρόδα ήταν καλύτερα κατά το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και δημιούργησαν σημαντικές ευκαιρίες, αλλά χρειάστηκαν ένα... αυτογκόλ για να προηγηθούν. Στο 41ο λεπτό, ο Ντέιβιντ Νταν έβγαλε σέντρα για τον Νίκολα Κάλινιτς, αλλά ο Γκαμπριέλ Τάμας πήδηξε για να διώξει, στέλνοντας με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν
ακόμα πιο δυνατοί μετά την έναρξη της επανάληψης και δύο λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά του με εξαιρετική προσπάθεια του Ντέιβιντ Χόιλετ.Η Γουέστ Μπρομ ανέβασε ρυθμούς στη συνέχεια και διαμαρτύρεται για πέναλτι στον Πέτερ Οντεμβίνγκιε, αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς, με το 2-0 να διατηρείται μέχρι τέλους.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής της Premier League: