Με κορυφαίους τους Δασκαλάκη, Σηφάκη, Εργοτέλης και Αρης έμειναν στο 0-0, σε ένα χορταστικό παιχνίδι από πλευράς θεάματος

Ισόπαλη χωρίς τέρματα ολοκλήρωσαν τη μεταξύ τους αναμέτρηση Εργοτέλης και Αρης, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ, στο Παγκρήτιο στάδιο της Κρήτης. Χορταστικό από πλευράς φάσεων το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να παίζουν επιθετικά, αλλά να βρίσκουν σε εξαιρετική μέρα τους δύο τερματοφύλακες, που ήταν και οι κορυφαίοι της συνάντησης. Απόλυτα ικανοποιημένος ο Φερνάντο Σάντος, που βρέθηκε στα επίσημα του σταδίου, από τους έλληνες παίκτες. Οι
φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυναμικά στο ματς και στα πρώτα 10 λεπτά είχαν ήδη φτάσει κοντά στο γκολ σε τρεις κλασικές περιπτώσεις. Στη μία από αυτές, ο Τόχα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά στο πέμπτο λεπτό, αλλά το γκολ δεν μέτρησε ποτέ καθώς ο διαιτητής Τσινιάρης υπέδειξε επιθετικό φάουλ μέσα στην περιοχή, μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μίσελ.Μοιραίοι Πορτίγια, Χαβίτο
Ο Εργοτέλης απάντησε με τον Βερπακόφσκις να μην μπορεί να νικήσει τον εξαιρετικό Σηφάκη στο 19ο λεπτό και το ημίχρονο έκλεισε με τον Αρη να έχει μοιραίους τους