Με 4-0 επιβλήθηκε της ΑΕΛ η Ανόρθωση

Χωρίς να δυσκολευτεί η Ανόρθωση επιβλήθηκε με 4-0 της ΑΕΛ στην αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώθηκε η 18η αγωνιστική και επέστρεψε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς. Η κυρία επέβαλε τον ρυθμό της από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά είδε την πίεσή της να αποδίδει καρπούς στο 43` όταν ο Λαμπάν με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0.Ο Οκκάς στο 55` διπλασίασε τα τέρματα της Ανόρθωσης, ενώ στο 70` ο Καφού ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Η ΑΕΛ
δεν έδειχνε ικανή να αντιδράσει, ενώ τέσσερα λεπτά πριν την συμπλήρωση των 90` δέχθηκε και τέταρτο γκολ, με τον Ράμος να διαμορφώνει το τελικό 4-0.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 18ης αγωνιστικής:
Σάββατο (22/01)
ΕΝΠ - Ερμής Αραδίππου: 3-1 (30` Μπέρτσιλ, 86, 90` Ντα Σίλβα - 82` Μαχράντζε)
ΑΕ Πάφος - Ολυμπιακός Λευκωσίας: 1-3 (25` Σολάρι - 20` Κενμόκνε, 61` Τσιντί, 89` Τζούνιορ)
Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ: 0-1 (60` Μαρσίνιο)
Δόξα Κατωκοπιάς - Εθνικός Αχνας: 0-2 (10` Γκέλσον, 52` Κεμπάντζε)Κυριακή (23/01)