Σπουδαίο διπλό της Κίμκι στην Πόλη! (Vid.)

Εντυπωσιακά ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Top 16 η Κίμκι, η οποία νίκησε με 80-75 την Μπεσίκτας στην Κωνσταντινούπολη.Οι τούρκοι ήταν καλύτεροι μόνο στην πρώτη περίοδο, όταν και προηγήθηκαν με 20-14. Στη συνέχεια, οι ρώσοι βελτιώθηκαν σημαντικά και έφεραν το ματς στα μέτρα τους, κυρίως χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση του Ζόραν Πλάνινιτς.Στην τρίτη περίοδο, ο Πλάνινιτς βρήκε άξιο συμπαραστάτη τον Φριτζόν, ο οποίος με τρία συνεχόμενα... τρελά τρίποντα έδωσε προβάδισμα 12 πόντων στην Κίμκι (53-65), δύο λεπτά πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου.Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να γυρίσουν το ματς στην τελευταία περίοδο, αλλά δεν τα κατάφεραν και υποχρεώθηκαν σε μία εντός έδρας ήττα που μπορεί να τους... στοιχίσει στην πορεία της διοργάνωσης.Από την άλλη, για την Κίμκι η νίκη με 80-75 αποτελεί ιδανικό ξεκίνημα στο Top 16.Για να δείτε τα στατιστικά του αγώνα πατήστε ΕΔΩ