Σισέ: Είναι θετικό ότι αντιδράσαμε σωστά

Τα εύσημα στην ομάδα του έδωσε ο Τζιμπρίλ Σισέ για την πολύ καλή αντίδραση που είχε μετά το άσχημο ξεκίνημα στο ματς με τον Ηρακλή. Ο γάλλος επιθετικός, που με τα δύο του τέρματα έδωσε τη νίκη στον Παναθηναϊκό, τόνισε ότι αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να κατακτήσει ο ΠΑΟ το πρωτάθλημα και το κύπελλο και όχι οι προσωπικές διακρίσεις. Επίσης, δεν παρέλειψε να αναφερθεί και στην απόλυση του Νίκου Νιόπλια. Για την ανατροπή του αποτελέσματος... "Ορισμένες φορές δεν περιμένεις
να πάει έτσι το αποτέλεσμα. Δεν περίμενα να είμαστε πίσω στο σκορ με 0-2 στο 22`. Το θετικό, όμως, είναι ότι αντιδράσαμε καλά και σκοράραμε δύο φορές πριν το ημίχρονο και άλλες δύο φορές στην επανάληψη. Είχαμε πολύ καλή αντίδραση".Για το ματς με την Μπαρτσελόνα... "Είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα. Θα προσπαθήσουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε.Ο πρώτος στόχος είναι να μην χάσουμε και γιατί όχι να μην κερδισουμε κιόλας".Για τον τραυματισμό του... "Δεν ήταν τίποτα. Δέχτηκα ένα χτύπημα στα πλευρά στη φάση του