Σημαντικό βήμα πρόκρισης στους 16 του Copa del Rey έκανε η Μπαρτσελόνα, 2-0 τη Θέουτα

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στη φάση των 16 του Copa del Rey έκανε η Μπαρτσελόνα, που επικράτησε με 2-0 της Θέουτα εκτός έδρας στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα, και ο επαναληπτικός στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου μοιάζει να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα.

Χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρουν, οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήραν εύκολα τη νίκη. Το σκορ για την

αντίπαλο του Παναθηναϊκού στο Champions League άνοικε ο Μάξγουελ στο 17ο λεπτό.

Στο 25` ο Πέδρο διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων, που δύο λεπτά αργότερα είχαν και δοκάρι με τον Μπόγιαν. Η Θέουτα, που αγωνίζεται στην γ` κατηγορία, δεν μπόρεσε να αντιδράσει στα λεπτά που ακολούθησαν και το 2-0 ήταν το τελικό σκορ.

Aναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα του 1ου γύρου της φάσης των 32 του Copa del Rey:Τρίτη (26/10):Μούρθια-Ρεάλ Μαδρίτης: 0-0Θέουτα - Μπαρτσελόνα: 0-2 (17` Μάξγουελ, 25` Πέδρο)

Τετάρτη (27/10):21:00GR Λο