Η Μπάγερν επικράτησε με 2-1 της Βέρντερ και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας

Αν και βρέθηκε να χάνει μόλις στο 2ο λεπτό, η Μπάγερν Μονάχου πέτυχε την ανατροπή, χάρη σε δύο τέρματα του Μπαστίαν Σβαϊνστάιγκερ, επικράτησε με 2-1 της Βέρντερ Βρέμης και προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας. Το εισιτήριο για την επόμενη φάση εξασφάλισαν Βόλφσμπουργκ, Κολονία και Σάλκε, εκτός θεσμού η Φράιμπουργκ.

Σε ένα παιχνίδι που θύμισε τον περσινό τελικό του DFB Pokal, η Μπάγερν επικράτησε

με 2-1 της Βέρντερ στο Αλιάντζ Αρίνα, με αρχηγό και σκόρερ και των δύο τερμάτων τον Σβαϊνστάιγκερ.

Η ομάδα της Βρέμης ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με τον Πιζάρο. Η συνέχεια, όμως, δεν ήταν ανάλογη με τον Σβαϊνστάιγκερ να ισοφαρίζει για τους βαυαρούς στο 27`.

Η Μπάγερν συνέχισε να πιέζει και στην επανάληψη και στο 75`, ο Σβαϊνστάιγκερ νίκησε για δεύτερη φορά τον Μιέλιτζ, γράφοντας το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να απαντήσουν στη συνέχεια και το σφύριγμα της λήξης βρήκε τους βαυαρούς να πανηγυρίζουν την πρό