Τεσσάρα στην Μπρέντα

Δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκαν σήμερα στην Eredivisi, όπου η Μπρέντα γνώρισε την ήττα με 4-1 στην έδρα της Χεράδες και το ισόπαλο (1-1) ματς μεταξύ Ρόντα και Ναϊμένγκεν.

Στην «τεσσάρα» επί της Μπρέντα, το σκορ άνοιξε στο 2ο μόλις  λεπτό ο Αρμεντέρος για να διπλασιάσει τα τέρματα της γηπεδούχου ομάδας ο Φλέντερους στο 23’. Το 3-0 έγινε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Όβερτουμ λίγα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στο 39’. Το δέυτερο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις, στο 80’ ο Πλετ ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της ομάδας του κάνοντας το 4-0, και πέντε λεπτά αργότερα ο Λούιτζξ έδωσε το γκολ της τιμής στην Μπρέντα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα (4-1).

Στο άλλο αποψινό ματς, Ντζαμ και Βλέμινξ ήταν οι δύο σκόρερ των Ρόντα και Ναϊμένγκεν αντίστοιχα, σε ένα κλει