Σφαιρόπουλος: Δύσκολο να είσαι συγκεντρωμένος 40 λεπτάΓεωργαλλής: Συγχαρητήρια στον κόσμο

Ο Κολοσσός έφτασε τις τέσσερις συνεχόμενες νίκες μετά το 73-49 επί του Πανιωνίου και ο προπονητής της ροδίτικης ομάδας, Γιάννης Σφαιρόπουλος είχε κάθε λόγο να είναι χαρούμενος μετά το τέλος του παιχνιδιού. Ο τεχνικός του Κολοσσού αρχικά μίλησε για το τί έφταιξε στο 1ο μέρος και η ομάδα του δεν παρουσίασε την εικόνα που ήθελε: "Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου γι’ αυτή την πολύ σημαντική νίκη. Ξέραμε ότι είχαμε ν' αντιμετωπίσουμε ένα πολύ δύσκολο αντίπαλο, έναν αντίπαλο που έχει ανακάμψει αγωνιστικά, έχει μια συγκεκριμένη φιλοσοφία ανάπτυξης, έχει ένα μεγάλο ρόστερ, και σίγουρα ξέραμε
εκ των προτέρων ότι το έργο μας σήμερα θα 'ναι δύσκολο. Ισως αυτό μας δημιούργησε έναν εκνευρισμό αρχικά στο 1ο ημίχρονο, μία βιασύνη κι ένα άγχος να τελειώσουμε φάσεις ώστε να πάρουμε γρήγορα μια διαφορά ασφαλείας. Αυτός νομίζω ότι ήταν ο σημαντικότερος λόγος που, ενώ ήμασταν πολύ καλά στημένοι αμυντικά, στην επίθεση ήμασταν άστοχοι και κάναμε λάθη. 14 λάθη στο 1ο ημίχρονο, βιασύνη και πολλές