Μπαρτζώκας: Περιμένουμε τα σκαμπανεβάσματαΙωάννου: Ελλειψη συγκέντρωσης

Ο Πανιώνιος γνώρισε βαριά ήττα με 49-73 από τον Κολοσσό Ρόδου για την 8η αγωνιστική της Α1, καθώς άντεξε μόλις για ένα ημίχρονο. Στο 2ο μέρος οι κυανέρυθροι κατέρρευσαν και επέτρεψαν στους αντιπάλους τους να πάρουν μια νίκη με μεγάλη διαφορά. Ο τεχνικός του Πανιωνίου, Γιώργος Μπαρτζώκας, δήλωσε μετά το τέλος του ματς:
"Συγχαρητήρια στον κόουτς και την ομάδα για την πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο 2ο ημίχρονο και τη νίκη. Εμείς ξέρουμε
ότι θα έχουμε μια χρονιά με πολλά πάνω κάτω, με μια ομάδα στην οποία νέοι παίχτες παίρνουν χρόνο συμμετοχής για πρώτη φορά σ' αυτό το επίπεδο και με αυτές τις απαιτήσεις. Eτσι αναμένουμε τα σκαμπανεβάσματα τόσο κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, όσο και από αγώνα σε αγώνα".Για την ήττα και πως αυτή ήρθε δήλωσε: "Σήμερα μείναμε στο πλάνο παιχνιδιού που είχαμε μόνο για οχτώ λεπτά και παρ' ότι δεν ήμασταν καλοί στο ημίχρονο ήμασταν μπροστά για ένα πόντο. Από κει και πέρα, αυτό που έγινε στο 2ο ημίχρονο έχει σχέση κατά 50% με την ικανότητα της αντίπαλης