Ψυχρολουσία για την Αρσεναλ, 1-1 με τη Σάντερλαντ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων

Δύο βαθμούς κυριολεκτικά στο τελευταίο δευτερόλεπτο άφησε η Αρσεναλ που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σάντερλαντ στο Στέιντιουμ οφ Λάιτ κι έχασε την ευκαιρία να σκαρφαλώσει έστω προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας της Premier League. Οι Κανονιέρηδες προηγήθηκαν με... αδιανόητο γκολ, αλλά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η...

ισοφάριση - ψυχρολουσία.

Ο Σεσκ Φάμπρεγας είχε βάλει τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ στο 13ο λεπτό με τρόπο που ούτε ο ίδιος δεν περίμενε: ο Αντον Φέρντιναντ προσπάθησε να διώξει λίγο πιο κάτω από τη σέντρα, ο ισπανός έσπευσε να τον κόψει και η μπάλα κόντραρε στο δεξί του πόδι, πέρασε πάνω από τον Σιμόν Μινολέτ και κατέληξε στα δίχτυα της ομάδας του Στιβ Μπρους!

Οι Μαύρες Γάτες άρχισαν να συνέρχονται σταδιακά από το... σοκ κι ευνοήθηκαν όταν ο Αλεξ Σονγκ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 55`. Παρόλα αυτά, ήταν οι Κανονιέρηδες που έγιναν πιο δραστήριοι στον χρόνο που απέμενε και στο 74` έχασαν χρυσή ευκαιρία να διπλασιάσουν τ