Πρώτη και καλύτερη η Λάτσιο, ντόρτια στη Σλοβενία

Την πρώτη θέση στον όμιλο του Παναθηναϊκού εξασφάλισε η Λάτσιο, που πέρασε σαν σίφουνας από τη Σλοβενία κερδίζοντας 4-1 για την τελευταία αγωνιστική του Europa LeagueΕντυπωσιακή η Λάτσιο στη Σλοβενία, έδειξε πως δίκαια κατέκτησε την πρώτη θέση του ομίλου, παρουσιάζοντας το πιο σοβαρό συγκρότημα από τις υπόλοιπες ομάδες.Οι λατσιάλι καθάρισαν το ματς από το μισάωρο, όταν και είχαν πετύχει τρία γκολ. Στο 16’ ο Κόζακ έκανε το 1-0, ο Ραντού στο 32’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το 3-0 του ημιχρόνου έγραψε ο Φλοκάρι στο 38’.Στην επανάληψη η Λάτσι μπήκε πάλι δυνατά και ο Φλοκάρι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, ανεβάζοντας στο 4-0 τον δείκτη του σκορ. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Τάβαρες στο 84'.Με το αποτέλεσμα αυτό η Λάτσιο προκρίθηκε με 12 βαθμούς ως πρώτη από τον όμιλο και θα τοποθετηθεί στο γκρουπ των ισχυρών για την κλήρωση.