ΟΦΗ: Φιλική νίκη με 3-2 επί του Ρούβα

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 3-2 του Ρούβα σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο ΒΑΚ με τον Σάκη Κανούλα μεγάλο πρωταγωνιστή, αφού πέτυχε δύο γκολΟΦΗ άνοιξε το σκορ μετά από ωραία κεφαλιά ψαράκι του Κανούλα στο 6ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο  Ρούβας έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Αντωνάκη, που ισοφάρισε 1-1.Μετά από σέντρα του Νύκταρη, ο Ροβίθης άφησε
την μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο Κανούλας με πλασέ έκανε το 2-1 στο 30', δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στον ΟΦΗ.Ωστόσο, όπως και μετά το πρώτο γκολ των γηπεδούχων έτσι και πάλι η ομάδα της Γέργερης βρήκε άμεσα απάντηση και στο 33' ισοφάρισε σε 2-2. Με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα μετά από κάθετη πάσα του Βερόν, ο Περογαμβράκης με υποδειγματικό πλασέ δίνει ξανά το προβάδισμα στον ΟΦΗ κάνοντας το 3-2.ΟΦΗ: Αγριμάκης,Κυζιρίδης, Κανούλας, Καπουράνης, Χατζηκοσμάς, Λαμπρόπουλος, Ροβίθης, Σόουζα, Νύκταρης, Φαζός, ΑριανούτσοςΑγωνίστηκαν και οι Συνάνης, Βερόν, Βιτώρος, Κουτσιανικούλης Κουρδάκης, Μακρής Κολιακουδάκης, Περογαμβράκης, Παχάκης, ΣκουτέληςΡούβας: Διαμαντής, Κορδονούρης Σεντεμέντες, Ντελία,Αντωνάκης, Φουκαρακης, Βάσος, Ελκεμανς, Λυκούδης, Πετράς, Μουρατίδης