Με... 100 στην Α1 ο Αίολος Τρικάλων

Ο Αίολος Τρικάλων επικράτησε με 100-85 του Παγκρατίου εντός έδρας, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της τελευταίας αγωνιστικής της Α2 και εξασφάλισε την άνοδο του στην Α1.Ο Αίολος Τρικάλων θα είναι η δεύτερη ομάδα, μετά τη Νέα Κηφισιά, που θα αγωνίζεται την νέα σεζόν στην Α1, μετά την νίκη του με 100-85 επί του Παγκρατίου.Οι παίκτες του Γιάννη Τζήμα είχαν τον έλεγχο του ρυθμού και το προβάδισμα από το ξεκίνημα της αναμέτρησης
και έφτασαν εύκολα στην τελική επικράτηση. Αδιάφοροι ήταν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι ταξίδεψαν στα Τρίκαλα χωρίς τους Σκλάβο και Φωτίου, αλλά και τον προπονητή τους Δημήτρη Λιόγα εξαιτίας ενοχλήσεων στη μέση. Να σημειωθεί πως πριν από την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γρηγόρη Μπαμπούρη, πρώην φροντιστή των Τρικάλων, ενώ στο ημίχρονο βραβεύθηκαν οι χορηγοί της ομάδας και οι "Σακαφλιάδες" για τη στήριξή τους στην ομάδα.Τα δεκάλεπτα: 24-16, 54-35, 71-56, 100-85.Αίολος Τρικάλων (Τζήμας): Λεπενιώτης 6 (1), Τσιλούλης 16 (2), Σκρέκας, Γκιουλέκας 9 (1), Κατσαρές 4 (1), Τσούτσος 11 (1), Κακλαμάνος 16 (4), Αγγελακόπουλος 9 (2), Πελίγκος 4, Χαρισμίδης 12, Φούντας 11 (2), Τριανταφύλλου 2.Παγκράτι (Αυγουστίδης): Δερμιτζάκης 21 (1), Δρακόπουλος 7, Μαρίνος 22 (2), Βασιλόπουλος 21 (2), Καραϊνδρος 2, Δημητράκος, Τσιλιμίδος, Φιλιππόπουλος 4, Κοκορόγιαννης 8, Λιμπερέας.