Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 σετ του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο PAOK Sports Arena, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Volleyleague

Την δεύτερη νίκη του, αλλά το πρώτο τρίποντο, στην φετινή Volleyleague πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο PAOK Sports Arena, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι συμπλήρωσαν καρέ ηττών, χωρίς μάλιστα να έχουν πάρει και κάποιο σετ.

Στο

α' σετ, ο Απόλλωνας προηγήθηκε με 5-7, αλλά το μπλοκ των γηπεδούχων ανέτρεψε γρήγορα τη διαφορά με το σκορ να γίνεται 12-7. Ο ΠΑΟΚ κράτησε χωρίς δυσκολίες τη συγκεκριμένη διαφορά (17-12, 23-17) και πήρε το σετ, ενώ στο β', το σενάριο ήταν ίδιο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν μέχρι το 8-8 που έγινε 12-9 και στη συνέχεια 18-13 με τον ΠΑΟΚ να κάνει εύκολα το 2-0.

Στο τρίτο σετ όμως ο Απόλλωνας προσπάθησε να κερδίσει κάτι παραπάνω και παρόλο που βρέθηκε πίσω με 14-11, ροκάνισε τη διαφορά και ισοφάρισε 17-17. Από εκείνοι το σημείο το σκορ πήγαινε πόντο, πόντο μέχρι το 21-21 που μετατράπηκε σε 24-21 (από τα καλά σερβίς του Αρμενάκη) με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί 25-22.

Τα σετ: 25-17, 25-20, 25-22.