Ο Πανσερραϊκός με γκολ στις καθυστερήσεις έκλεψε την ισοπαλία από τον Ηρακλή

Καρδιακή προσβολή υπέστη ο Γηραιός στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Πανσερραϊκό. Ο Ηρακλής αν και προηγήθηκε από το 11ο λεπτό με γκολ του Σολτάνι, δίχως ουσιαστικά να απειληθεί από τα Λιοντάρια, έχασε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη, καθώς από μία λάθος εκτίμηση του Ελευθερόπουλου, ο Παπάζογλου που είχε προωθηθεί στο κόρνερ με προβολή χάρισε την χρυσή ισοπαλία (1-1) στην ομάδα των Σερρών.

Το παιχνίδι του Καυτανζογλείου δεν

διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Ο Ηρακλής προηγήθηκε νωρίς στο σκορ και κράτησε το γκολ χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα, μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Πανσερραϊκός προσπάθησε, αλλά κυρίως απειλούσε με μακρινά σουτ, τα οποία δεν δημιουργούσαν πρόβλημα στον Ελευθερόπουλο, ο οποίος γι' άλλο ένα ματς ήταν σταθερός, εκτός από την φάση της ισοφάρισης, που στοίχισε στην ομάδα του.

Ο Σολτάνι με ωραία ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0 για τους κυανόλευκους στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης βάζοντας... φωτιά στο