Ο Ατρόμητος με γκολ του Τάτου πέρασε νικηφόρα (0-1) από τη Νέα Σμύρνη

Με γκολ του Ανδρέα Τάτου, που είχε και ένα δοκάρι, ο Ατρόμητος πέρασε νικηφόρα (0-1) από την έδρα του Πανιωνίου και έριξε στα... τάρταρα την ομάδα της Νέας Σμύρνης, παίρνωντας ο ίδιος βαθιά βαθμολογική ανάσα. Οι κυανέρυθροι ήταν πολύ κακοί και το μόνο που έχουν να θυμούνται είναι ένα σουτ του Ριέρα στο δοκάρι στο 80' την ώρα που οι περιστεριώτες έχασαν πολλές ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλα τέρματα. Καλύτερος ο Ατρόμητος προηγήθηκε με Τάτο
O Ατρόμητος ήταν ανώτερος
στο πρώτο μέρος (7-1 οι τελικές προσπάθειες) και σφράγισε αυτή την ανωτερότητά του με το γκολ του Τάτου στο 35ο λεπτό, ο οποίος στην κόντρα επίθεση πήρε τη μπάλα από τον Καμαρά και από το ύψος της μεγάλης περιοχής με σουτ νίκησε τον Μάχο γράφοντας το 0-1 για την ομάδα του Περιστερίου. Από την άλλη οι κυανέρυθροι έδειχναν μπερδεμένοι στο γήπεδο και δεν απείλησαν ουσιαστικά τον Μιχαηλίδη.Διπλή αλλαγή ο Πανιώνιος
Με την έναρξη της επανάληψης, ο Μάντζιος πήρε εντολή από τον Παράσχο (σ.σ. λόγω τιμωρίας έβλεπε το ματ