Ήταν και πάλι Γιουνάιτεντ!

Από την κόλαση του 2-0 στην λύτρωση του 2-2 μέσα σε εννιά λεπτά για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Βίλα Παρκ κόντρα στην Άστον Βίλα, με την ομάδα του Φέργκιουσον να κάνει άλλη μια ανατροπή στα τελευταία λεπτα. Τίποτα στο πρώτο ημίχρονο δεν προμήνυε την καταιγίδα των γκολ στο δεύτερο. Μέχρι το 72’ λεπτό και το γκολ του Άσλει Γιανγκ από πέναλτι οι δυο γκολκίπερ κρατούσαν το 0-0. Αλλά από εκεί και μετά οι δυο ομάδες πέτυχαν άλλα 3 γκολ και έχασαν πολλές ευκαιρίες για να πάρουν το παιχνίδι.Η Άστον Βίλα έκανε το 2-0 τέσσερα λεπτά μετά το πρώτο της γκολ με τον Ολμπάιτον αλλά η Γιουνάιτεντ δεν έχει πει την τελευταία της κουβέντα.Στο 81’ ισοφάρισε με τον Μακέντα ενώ στο 85’ ο Νεμάνια Βίντιτς έδωσε τον βαθμό στην Γιουνάιτεντ.