Με γκολ του Κοντρέρας στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ νίκησε στο Παγκρήτιο τον Εργοτέλη 2-1

Χάρη σε γκολ του Πάμπλο Κοντρέρας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΟΚ πήρε σημαντική νίκη στο Παγκρήτιο, επικρατώντας του Εργοτέλη με 2-1. Ο Δικέφαλος του Βορρά βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο μόλις στο 16' όταν ο Μπούντιμερ άνοιξε το σκορ, αλλά κυνήγησε το παιχνίδι μέχρι το τέλος και δικαιώθηκε. Ο Σαλπιγγίδης ισοφάρισε στο 35', οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα στο 80' και η ομάδα του Μάκη Χάβου εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό
της πλεονέκτημα και τελικά λυτρώθηκε λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα, όπως κα πριν λίγες μέρες για το θεσμό του Κυπέλλου.Οι θεσσαλονικείς σημείωσαν τη δεύτερη διαδοχική του νίκη και έφτασαν τους 11 βαθμούς, ενώ ο Εργοτέλης, που φωνάζει για την αποβολή, παρέμεινε στους εννιά. Μπήκε καλύτερα και προηγήθηκε με ΜπούντιμιρΜε τις καλύτερες προϋποθέσεις για τον Εργοτέλη ξεκίνησε η αναμέτρηση. Η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου μπήκε δυνατά, ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 16ο λεπτό ευτύχησε να προηγηθεί όταν μετά από ωραία προσπάθεια από αριστερά ο Γιαλούσ