Με 3-2 νίκησε ο Πανελλήνιος την Κερατέα για την 5η αγωνιστική της φάσης 7-12 της Α1 βόλεϊ γυναικών

21:46 5/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Νικητής σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι με ανατροπές, συγκινήσεις και την Γέλιτς σε μεγάλα κέφια, αναδείχθηκε ο Πανελλήνιος, που επικράτησε 3-2 της Κερατέας, στον τελευταίο αγώνα της 5ης αγωνιστικής της Α1 βόλεϊ γυναικών. Οι Ολυμπιονίκες προηγήθηκαν 1-0 στα σετ, στη συνέχεια βρέθηκαν να χάνουν με 2-1 από την Κερατέα, το παιχνίδι οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ, όπου τελικά πήραν τη νίκη με 3-2.
Στο τελευταίο μέρος του αγώνα οι φιλοξενούμενες βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 3-6 και 5-7, αλλά στη συνέχεια οι παίκτριες του Νίκου Μπουτσουρή πήραν το πάνω χέρι, φτάνοντας στην τρίτη νίκη τους σε αυτή την πρώτη πεντάδα αγώνων, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι οι δύο ήττες που μετρούν κρίθηκαν στα πέντε σετ.Από την άλλη, η Κερατέα σημείωσε την δεύτερη ήττα της στη Β` φάση και πλέον βρίσκεται ισόβαθμη με τον Πανελλήνιο έχοντας από 10 βαθμούς, τέσσερις πίσω από τον πρωτοπόρο του γκρουπ 7-12, Ηρακλή.Τα σετ: 25-16, 23-25, 19-25, 25-21, 15-10Oι συνθέσεις των ομάδων:
Πανελλήνιος (Νίκος Μπουτσουρής): Δίρβα 10