Χαλαρή τριάρα για την Μπάγερ Λεβερκούζεν επί της Βόλφσμπουργκ

21:36 5/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, η Μπάγερ Λεβερκούζεν επικράτησε με 3-0 της Βόλφσμπουργκ και επέστρεψε στην 2η θέση με 49 βαθμούς. Η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα ήταν για την Βόλφσμπουργκ, με τον Ρίεθερ να σημαδεύει το δοκάρι στο 13ο λεπτό. Στην συνέχεια, όμως, οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα στα χέρια τους και πέτυχαν τρία γκολ μέχρι την ανάπαυλα του ημιχρόνου.Στο 21ο λεπτό ο Μπέντερ άνοιξε το σκορ και οκτώ λεπτά
αργότερα ο Αουγκούστο διπλασίασε τα τέρματα για τις ασπιρίνες.Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Κάστρο τροφοδότησε τον Κίσλινγκ και αυτός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3-0.Στο δεύτερο μέρος και με τον πίνακα του σκορ να δείχνει 3-0 υπέρ της η Λεβερκούζεν κατέβασε ταχύτητα κάνοντας συντήρηση δυνάμεων. Από την πλευρά τους, οι λύκοι πίεσαν για το γκολ της τιμής, χωρίς όμως αποτέλεσμα και έφυγαν με άδεια χέρια από την Μπαγιαρίνα, ενώ παραμένουν μόλις έναν βαθμό πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.Αναλυτικά τα αποτελέσματα