Ηττα της Λίβερπουλ από την Μπόλτον

Βαριά ήττα από την Μπόλτον με 3-1 γνώρισε η Λίβερπουλ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι Κόκκινοι έχασαν την ευκαιρία να προσπεράσουν τη Νιούκαστλ στο βαθμολογικό πίνακα, ενώ αντίθετα η Μπόλτον πήρε ένα τρίποντο που μπορεί να αποδειχθεί... χρυσάφι στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην κατηγορία.

Η Μπόλτον ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο το ματς και πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ

του Ντέιβις μόλις στο 4ο λεπτό. Στο 29` ο Ρίο Κόκερ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, αλλά η Λίβερπουλ ανανέωσε τις ελπίδες της, καθώς ο Μπέλαμι μείωσε σε 1-2 πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Ωστόσο, πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Στάινσον έκανε το 3-1 για την Μπόλτον, η οποία διατήρησε τα ηνία του αγώνα μέχρι το φινάλε και πήρε τη νίκη.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 22ης αγωνιστικής
14:45GR Νόριτς-Τσέλσι 0-0
17:00GR ΚΠΡ - Γουίγκαν 3-1 (33' Χέλγκασον πεν., 45' Μπουζάκι, 81' Σμιθ -66' Ροδαλέγκα)
17:00GR Στόουκ Σίτι - Γουέστ Μπρομ 1-2 (86' Ζερόμ- 35' Μόρισον, 89' Ντοράνς)
17:00GR Σάντερλαντ - Σουόνσι Σίτι 2-0 (14' Σεσενιό, 85' Γκάρντνερ)
17:00GR Γουλβς - Αστον Βίλα 2-3 (21' Νάιτλι, 31' Εντουαρντς - 11' Μπεντ πεν., 51', 85' Κιν)
17:00GR Εβερτον - Μπλάκμπερν 1-1 (24' Κέιχιλ- 71' Γκουντγουίλι)
17:00GR Φούλαμ - Νιούκαστλ 5-2 (51' Μέρφι, 59', 65', 89' Ντέμπσεϊ, 68' Ζαμόρα πεν.- 43' Γκάθρι, 85' Μπερν Αρφά)
19:30GR Μπόλτον - Λίβερπουλ 3-1 (4` Ντέιβις, 29` Ρίο Κόκερ, 50` Στάινσον - 37` Μπέλαμι)