Ηττα και αποκλεισμός για τις Ελπίδες

Η εθνική ομάδα των Ελπίδων γνώρισε δεύτερη συνεχή εντός έδρας ήττα σε διάστημα τριών ημερών. Μετά τη Γερμανία, την περασμένη Παρασκευή, σήμερα το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχασε και από τη Βοσνία/Ερζεγοβίνη (1-0), στην αναμέτρηση που διεξήχθη στην Τρίπολη, στο πλαίσιο του Α΄ προκριματικού ομίλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του 2013. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημείωσε ο Βίσκα στο 67ο λεπτό.

Πλέον η Ελλάδα απώλεσε, ουσιαστικά, κάθε ελπίδα για την είσοδό της στα μπαράζ πρόκρισης, αφού η σημερινή ήττα την έριξε στην

τέταρτη θέση της κατάταξης (9 βαθμοί), πίσω από την πρωτοπόρο Γερμανία (18 βαθμοί) και τις Βοσνία/Ερζεγοβίνη, Λευκορωσία, που με 10 βαθμούς ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση.

Στο 47ο λεπτό ο Βίσκα έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε το αριστερό δοκάρι και ο Λαγός στην προσπάθειά του να την απομακρύνει την έστειλε ξανά στο δοκάρι. Η ελληνική ομάδα έχασε τη μεγάλη ευκαιρία της στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Καρέλης