Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Κέρκυρα και ΠΑΣ Γιάννινα σε φιλικό ματς. Σκόραρε ο Μαρτίν στο ντεμπούτο του

Η παρουσία του Εντουάρντο Μαρτίν ήταν αυτό που συγκέντρωσε τα βλέμματα όλων στο φιλικό της Κέρκυρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα το απόγευμα της Παρασκευής (28/10), με τον Αργεντίνο στράικερ να πετυχαίνει ένα γκολ και να έχει και ένα δοκάρι στο ανεπίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα των Φαιάκων. Για τους Ηπειρώτες είχε σκοράρει ο Μπεσέρα.

Οι φιλοξενούμενοι του Στέφαν Ντεμόλ άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης, όταν ύστερα από εξαιρετική σέντρα του Ζαϊρί, ο Μπεσέρα με κεφαλιά

νίκησε τον Γκαλίνοβιτς και έκανε το 0-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Με την έναρξη της επανάληψης, στο 46', ύστερα από σέντρα του Κοντοδήμου, ο Μαρτίν, που μόλις είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο με κεφαλιά, έστειλε τη μπάλα στη συμβολή των δοκών.

Ο Αργεντίνος επιθετικός, βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα δεκατέσσερα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 60', όταν ο Χαμπλ έκανε τη σέντρα και ο Μαρτίν με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του φιλικού αγώνα.