Ισόπαλη 2-2 με την πρωτοπόρο Γκενκ αναδείχθηκε η Μπριζ

Ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με την πρωτοπόρο του βελγικού πρωταθλήματος Γκενκ αναδείχθηκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη φάση των ομίλων του Europa League, Μπριζ.

Τα πράγματα ξεκίνησαν ιδανικά για τους φιλοξενούμενους που στο 7ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ζελ Βοσέν, αλλά στο 20` έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ντε Μπρούιν με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν περισσότερο...

χορταστικό, με τον Ρονάλντ Βάργκας να φέρνει στο 60` το ματς στα ίσα έπειτα από σέντρα του Ντιράρ και τον Πέτερ φαν ντερ Χέιντεν να κάνει την ανατροπή βάζοντας την Μπριζ μπροστά στο σκορ στο 78`.

Παρόλα αυτά, ο παλιός μας γνώριμος από τη θητεία του στην ΑΕΚ, Ντάνιελ Τόζερ, διέσωσε με το γκολ του τρία λεπτά αργότερα τον βαθμό της ισοπαλίας για τη Γκενκ.

Η σύνθεση της Μπριζ: Στίνεν, Καμοτσάτο (86` Λεστιέν), Ντονκ, Χέφκενς, Φαν ντερ Χέιντεν, Ντιράρ (73` Σκέποβιτς), Γκεράερτς, Οντζίντζiι, Πέρισιτς, Βάργκας, Νταλμά