Λάρισα και Καβάλα αναδείχθηκαν ισόπαλες 0-0 στο Αλκαζάρ για τη 2η αγωνιστική

Μοναδική ευκαιρία να διπλασιάσει τις νίκες της και να βρεθεί μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα έχασε η Λάρισα. Η ομάδα του Γιάννη Παπακώστα δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την Καβάλα, που κατάφερε να φύγει αλώβητη από το Αλκαζάρ παρά την πίεση που της ασκήθηκε στο τελευταίο 20λεπτο. Σε αυτό το διάστημα οι βυσσινί είχαν πολλές καλές στιγμές

με κορυφαία το δοκάρι του Ρομέου, ενώ έχουν το δικαίωμα να διαμαρτύρονται και για ακυρωθέν γκολ του Βενετίδη (ως οφσάιντ) στο α' ημίχρονο, που φάνηκε να είναι κανονικό.

Φορτσάτοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του Παπακώστα, ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ, που θα τους έβαζε στη θέση του οδηγού. Ο Κουζέν στο 4' είχε μία καλή στιγμή, όπως κι ο Γκέρεμι ένα λεπτό αργότερα, αλλά η επιθετική διάθεση των βυσσινί κάπου εκεί τελείωσε. Η Καβάλα ξύπνησε και σιγά σιγά ισορρόπησε το παιχνίδι, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Βιέρα.