Ισόπαλες 2-2, Μίλαν και Λάτσιο. Σκόραρε για τους ρωμαίους ο Σισέ

23:52 9/9/2011 - Πηγή: Sport.gr
Ισόπαλο 2-2 έληξε το ντέρμπι της Μίλαν με τη Λάτσιο στην πρεμιέρα της Serie A. Σκόραρε ο Σισέ! Οι λατσιάλι προηγήθηκαν με 2-0 από το 21`, χάρη σε γκολ των Κλόζε και Σισέ, αλλά η Μίλαν αντέδρασε άμεσα και κατάφερε να ισοφαρίσει πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.Ο Ιμπραϊμοβιτς στο 29` έκανε το 1-2 και τέσσερα λεπτά αργότερα (33`) ο Κασάνο έκανε το 2-2, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.Η
Μίλαν ήταν πιο δραστήρια στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η κατάσταση δεν άλλαξε. Η Λάτσιο άντεξε στην πίεση των μιλανέζων και πήρε τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας.Θυμίζουμε πως το ντέρμπι έγινε στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Serie A, αλλά ουσιαστικά ήταν η πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς τα ματς της πρώτης αγωνιστικής αναβλήθηκαν, λόγω της απεργίας των παικτών.Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στη Serie A:ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9/9Μίλαν-Λάτσιο 2-2 (29’ Ιμπραϊμοβιτς, 33’ Κασάνο – 12’ Κλόζε, 21’ Σισέ) ΣΑΒΒΑΤΟ 10/9Τσεζένα-Νάπολι 21:45GR ΚΥΡΙΑΚΗ 11/9Γιουβέντους-Πάρμα 13:30GRΚατάνια-Σιένα 16:00GRΚιέβο-Νοβάρα 16:00GRΛέτσε-Ουντινέζε 16:00GRΡόμα-Κάλιαρι 16:00GRΤζένοα-Αταλάντα 16:00GR Φιορεντίνα-Μπολόνια 16:00GR Παλέρμο-Ίντερ 21:45GR