Η Σεβίλη έχασε με 2-0 από τη Χέρκουλες για την 5η αγωνιστική της Primera Division

Μετά την Μπαρτσελόνα, η Σεβίλη ήταν το νέο θύμα της Χέρκουλες! Οι νεοφώτιστοι επικράτησαν με 2-0 της ομάδας του Αντόνιο Αλβαρεθ και πανηγύρισαν την πρώτη εντός έδρας νίκη τους, με τον Νταβίντ Τρεζεγκέ να πετυχαίνει και τα δύο γκολ.

Οι ανδαλουσιανοί δημιουργούσαν τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά η Χέρκουλες ήταν αυτή που προηγήθηκε. Στο 20ο λεπτό ο Ζοκορά ανέτρεψε τον Τιάγκο Γκόμες και ο διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι, με τον Τρεζεγκέ να το εκτελεί εύστοχα.

Ο

ίδιος παίκτης έγραψε και το 2-0 για τους νεοφώτιστους στο 38`, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την ωραία συνεργασία των Ντρέντε και Κίκο.

Στην επανάληψη, η Σεβίλη ανέβασε στροφές και έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει στο 56ο λεπτό, όταν ο Ρόμαριτς σημάδεψε το δοκάρι. Στην αμέσως επόμενη φάση ο Πάλοπ πραγματοποίησε μεγάλη απόκρουση στο σουτ του Ντρέντε και γλύτωσε την ομάδα του από τρίτο τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν για ένα γκολ, αλλά χωρίς αποτέλεσμα και έφυγαν με άδει