Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ επικράτησε με 2-0 της Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ και παρέμεινε σε απόσταση 1 βαθμού από την κορυφή

Σε απόσταση ενός βαθμού από την πρωτοπόρο της βαθμολογίας του κροατικού πρωταθλήματος, Χάιντουκ Σπλιτ, διατηρήθηκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στη φάση των ομίλων του Europa League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, μετά τη νίκη της με 2-0 επί της Λοκομοτίβ Ζάγκρεμπ την Κυριακή (26/9) στην αναμέτρηση που είχε αναβληθεί το Σάββατο (25/9) λόγω

των συνεχών βροχοπτώσεων.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι - καθώς και οι δύο ομάδες αγωνίζονται στο Μάξιμιρ - ήταν καλύτεροι κατά το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και στο 22ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με σουτ του Τσάγκο.

Η Ντιναμό συνέχισε να ψάχνει το δεύτερο γκολ στην επανάληψη και τελικά το κατάφερε στο 74` όταν ο Τόμετσακ εκτέλεσε το φάουλ και ο Τονέλ πήδηξε ψηλότερα από όλους κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Η σύνθεση της Ντιναμό Ζάγκρεμπ: Κελάβα, Αντέμι, Τόμετσακ (82` Ιμπάνιεζ), Τονέλ, Βρσάλκο, Τσάγκο, Μπάντελ (73` Καλέγιο), Σιλβέστρ, Μπίσκαν, Κουφρέ, Ρουκάβινα (65` Κράμαριτς)