Η απόλυτη... τρέλα στο "Ματζέσκι", 4-3 η Γιουνάιτεντ! (vid.)

Την απόλυτη ποδοσφαιρική μαγεία έζησαν για 35 λεπτά όσοι είχαν τη τύχη να παρακολουθήσουν το παιχνίδι Ρέντινγκ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Επτά γκολ και τρεις ανατροπές, όλα σε λιγότερο από ένα ημίχρονο, με τη Μάντσεστερ να παίρνει τη νίκη με 3-4 επί της Ρέντινγκ και να αυξάνει τη διαφορά της στη κορυφή της βαθμολογίας!Στο 8' η Ρέντινγκ άνοιξε το... χορό των τερμάτων με σουτ μέσα από τη περιοχή, για να έρθουν μέσα στα επόμενα οκτώ λεπτά ο Αντερσον και ο Ρούνεϊ να γυρίσουν το ματς και να βάλουν μπροστά τη Μάντεστερ Γιουνάιτεντ
με 2-1.Τρία λεπτά αργότερα ο Λε Φόντρ με κεφαλιά ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και στο 23' με τον ίδιο τρόπο ο Μόρισον μετά από κορνερ, έδωσε ξανά το προβάδισμα στη Ρέντινγκ!Επτά λεπτά χωρίς γκολ ήταν... πάρα πολλά, με τον Ρούνεϊ στο 30' να αναλαμβάνει και πάλι δράση και να κάνει το 3-3 για τη Γιουνάιτεντ και τον Ρόμπιν Φαν Πέρσι στο 34' με ψύχραιμο πλασέ να γυρνάει και πάλι το ματς υπέρ των "κόκκινων διαβόλων"!Όσο απίστευτο ήταν το πρώτο ημίχρονο, τόσο... νορμάλ ήταν το δεύτερο και το παιχνίδι βρήκε νικήτρια την ομάδα του Σερ Αλεξ Φέργκιουσον, που παρέμεινε στη κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ αυξάνοντας, μάλιστα, τη διαφορά μετά τις σημερινές γκέλες των Σίτι, Τσέλσι και Γουέστ Μπρομ.