Μπενίτεθ: Αμφιλεγόμενο το γκολ της ισοφάρισης

Ο Ράφα Μπενίτεθ πιστεύει ότι το γκολ του Κάρλτον Κόουλ, που ισοφάρισε για τη Γουέστ Χαμ, ήταν αμφιλεγόμενο καθώς θεωρεί πως ο επιθετικός των "σφυριών" κάνει φάουλ στον Ιβάνοβιτς. Επίσης, στάθηκε στο γεγονός ότι η ομάδα του έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να κάνει το 0-2 και αυτό απέφερε τελικά την ήττα για τη Τσέλσι."Στο ποδόσφαιρο υπάρχουν δύο ημίχρονα. Στο πρώτο μπορούσαμε να είχαμε πετύχει 2-3 γκολ, αλλά δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες
μας. Όταν ελέγχεις το ματς και κάνεις τόσες φάσεις πρέπει να σκοράρεις. Στο δεύτερο μέρος μετά το γκολ της ισοφάρισης που ήταν αμφιλεγόμενο όλα άλλαξαν. Δεν διαχειριστήκαμε σωστά την κατάσταση. Είχαμε, βέβαια, και πάλι κάποιες ευκαιρίες, αλλά θα μπορούσαμε να τα πάμε καλύτερα", τόνισε ο Ισπανός τεχνικός και πρόσθεσε: "Πρέπει να αρχίσουμε να κερδίζουμε και πάλι. Να συνεχίσουμε να δουλεύουμε και να βελτιωθούμε. Έτσι θα αλλάξουν τα πράγματα. Για να κερδίσουμε την εμπιστοσύνη των φιλάθλων μας θα πρέπει να τους πείσουμε με την εικόνα μας στο γήπεδο".