Η ΑΕΚ έμεινε στο 0-0 με την Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ, στην πρεμιέρα του β` γύρου της Super League

19:18 5/1/2011 - Πηγή: Sport.gr
Με το... αριστερό μπήκε στο 2011 η ΑΕΚ, που έμεινε στο 0-0 με την Κέρκυρα στο ΟΑΚΑ, στο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής και πρώτης για τον β` γύρο του πρωταθλήματος της Super League. Η Ενωση
πλήρωσε τις πολλές χαμένες ευκαιρίες της, με κυριότερο εκφραστή τον Ισμαελ Μπλάνκο, απέναντι σε μια ομάδα που αμύνθηκε εξαιρετικά, αλλά δεν απείλησε σε κανένα σημείο του αγώνα. Η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά στο ματς και στο τέταρτο μόλις λεπτό έχασε την πρώτη σημαντική της ευκαιρία με τον Μπλάνκο, που δεν βρήκε στόχο. Ο αργεντινός αν και ήταν μέσα σε όλες τις φάσεις της ομάδας του, δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, αποτυγχάνοντας να σκοράρει και στις υπόλοιπες έξι (!) ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν.Χαρακτηριστικό στοιχείο ότι οι έξι από τις επτά ευκαιρίες του Ζορό, σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος. Εκεί όπου η Ενωση είχε εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας και δημιούργησε αρκετές επικίνδυνες στιγμές μπροστά από τα καρέ του Κωνσταντόπουλου, σε αντίθεση με την επανάληψη.Χειρότερη στην επανάληψη