Διπλό στο ΓΣΠ η ΑΕΚ Λάρνακας!

Σπουδαία νίκη με 2-1 επί του ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ πέτυχε η ΑΕΚ Λάρνακας για τη 10η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος. Ηττα και για την Ομόνοια, 1-2 από τον Απόλλωνα στη Λεμεσό!Η ΑΕΚ "έπιασε" τον ΑΠΟΕΛ στην κορυφή με 25 βαθμούς, όσους έχει και η Ανόρθωση,
η οποία παίζει τη Δευτέρα (19/11) με τον Εθνικό Αχνας και θα έχει την ευκαιρία να μείνει μόνη στην 1η θέση.Η ομάδα της Λάρνακας προηγήθηκε με τον Σεράν Πόλο στο 23'. Ο ΑΠΟΕΛ στη συνέχεια ανέβασε στροφές, έφτασε στην ισοφάριση με τον Πίντο στο 53ο λεπτό, ωστόσο στο 80' ο Δημητρίου χάρισε τη σπουδαία νίκη στην ΑΕΚ.Στο ντέμρπι ανάμεσα σε Απόλλωνα και Ομόνοια, οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη - ανατροπή, εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι ο Ομόνοια έπαιξε για περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Αλαμπι στο 40ό λεπτό.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 27' με τον Λεάντρο, ωστόσο είδαν τον Απόλλωνα να πανηγυρίζει τη νίκη χάρη στα τέρματα τον Παρλόφ στο 51' και του Θοεδωρίδη στο 77'.